Koło Przyjaciół Radia Maryja

Założone 4 lutego 1994 roku w Halembie Koło Przyjaciół Radia Maryja jest najmłodszą parafialną grupą katechetyczną.

Bezpośrednim impulsem do założenia Koła była wizyta członków zespołu Radia Maryja, którzy na zaproszenie miejscowych górników przyjechali pod kierownictwem o. Piotra z Torunia, by przekazać swoim słuchaczom w Polsce przebieg uroczystości barbórkowych w Halembie.

Nadana transmisja, najpierw z barbórkowej Mszy św. a następnie z bardzo licznego spotkania z parafianami, uświadomiła obecnym, jak wielu przyjaciół ma w Halembie Radio Maryja. Zespół inicjatywny w składzie: Katarzyna Mateja, Weronika Kulawik, Henryk Piasek, i Tadeusz Kilarski, doprowadził po dwóch miesiącach do powstania Koła Przyjaciół Radia Maryja przy Parafii Matki Boskiej Różańcowej.

Członkowie Koła spotykają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca. W czasie spotkań, odbywanych w salkach katechetycznych członkowie Koła mogą zaopatrzyć się w interesujące czasopisma, omówić warunki wyjazdu na regionalne czy ogólnopolskie spotkania członków Rodziny Radia Maryja, podać konkretne przykłady włączenia się w akcję „mogę, chcę pomóc”, czy też omawiać ciekawsze audycje oraz wydawnictwa Radia Maryja. Wiele uwagi poświęca się wymowie objawień Matki Bożej w Lourdes i Fatimie. Ostatnio dużo uwagi poświęca się także treści orędzia z Medjugorie w Harcegowinie.

Na pamiątkę objawień w Fatimie członkowie Koła zobowiązali się każdego 13 dnia miesiąca odmawiać wszystkie trzy tajemnice Różańca św. Pisemne zobowiązania przesłano do Torunia.

Od maja 1996 roku, z inicjatywy członków Koła, po wieczornej Mszy św. odprawiane są każdego 13 dnia miesiąca nabożeństwa fatimskie. Koło zakupiło figurę Matki Boskiej Fatimskiej, którą ustawiono w bocznej kaplicy kościoła.

Informacje z życia Koła Przyjaciół Radia Maryja podawane są w gablotce obok kościoła. Specjalną wdzięczność dla dzieła Ojców Redemptorystów mają nasi chorzy, wdzięczni szczególnie za codzienne Msze święte i różaniec, Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP oraz za możliwość częstszego usłyszenia głosu Papieża.