Kącik czytelnika

(fot. Maskacjusz TV / youtube.com)
Bp Muskus: wspólnoty zakonne pełnią misję prorocką w świecie

Ewangeliczny radykalizm, pokora i budzenie ludzkich sumień to według bp. Damiana Muskusa OFM kryteria autentyczności prorockiej misji, jaką we współczesnym świecie pełnią osoby konsekrowane i wspólnoty zakonne. Hierarcha mówił o tym w Radomiu podczas Mszy św. z okazji jubileuszu 550-lecia przybycia do tego miasta pierwszych bernardynów.

24 czerwca 2018 19:45 Czytaj więcej

(fot. Grzegorz Gałązka/galazka.deon.pl)
Papież Franciszek odwiedził ośrodek dla niepełnosprawnych

Dziś po południu Ojciec Święty odwiedził ośrodek fundacji "Durante e Dopo di Noi" w Rzymie służący pomocą osobom z ciężkimi upośledzeniami.

24 czerwca 2018 19:18 Czytaj więcej

(fot. twitter.com/MySMTV/)
Ksiądz katolicki, który głosił Ewangelię w rytmie rapu został zawieszony

W Kenii zawieszono w wykonywaniu posługi księdza z diecezji Homa Bay na zachodzie kraju, który głosił Ewangelię w rytmie rapu - poinformowały w niedzielę władze Kościoła katolickiego w tym kraju.

24 czerwca 2018 19:15 Czytaj więcej

(fot. episkopat.pl)
Kard. Nycz: św. Jan Chrzciciel uczy nas pokory

Św. Jan Chrzciciel uczy nas przede wszystkim pokory. Pokory, która polega na tym, że schodzi w cień, staje się drugo- i trzecioplanowym po to, by na pierwszym planie w jego życiu i w życiu ludu, do którego go Bóg posyła, był Jezus Chrystus, który przyszedł jako Zbawiciel - mówił kard. Kazimierz Nycz w bazylice archikatedralnej p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie 24 czerwca podczas Mszy św. odpustowej.

24 czerwca 2018 18:29 Czytaj więcej

Niezwykła modlitwa dla par

Jeśli żyjesz w małżeństwie lub jesteś w stałym związku, to ta modlitwa jest dla Ciebie. Przekonaj swoją połówkę, by pomodlić się nią razem w ten wyjątkowy dzień. Dzięki niej możecie uświadomić sobie wiele spraw...

25 czerwca 2018 05:54 Czytaj więcej

Dziecko nie należy do rodziców. List do ojców

Ważne słowa o tym, kiedy tata zaczyna krzywdzić swoje dziecko.

25 czerwca 2018 05:54 Czytaj więcej

Właśnie dlatego szatan nienawidzi rodziny

Niektórzy twierdzą, że ostateczną wojną pomiędzy szatanem i Panem Bogiem jest walka o rodzinę. Diabeł zrobi wszystko, by ją zniszczyć. Oto dlaczego.

25 czerwca 2018 05:54 Czytaj więcej

"Żona nie jest jedyną kobietą mojego życia"

Panowie, muszę wam coś wyznać- w moim życiu jest inna kobieta. Jest piękna, wierna, święta i silna, i nieustannie kocham ją coraz mocniej. Spokojnie, nie muszę mówić tego mojej żonie - ona już wie.

25 czerwca 2018 05:54 Czytaj więcej

Piękna modlitwa przed snem dla każdej pary

Modlitwa jest bardzo ważna w każdym związku. Świetnym sposobem na pogłębienie waszej więzi jest rozmowa z Bogiem. Poznajcie jedną z najpiękniejszych modlitw wieczornych. Działa nawet na odległość!

25 czerwca 2018 05:54 Czytaj więcej

(fot. Mike Phan/ unsplash.com)
Od matematyki wolą WF. Szkoła ich nie lubi

Nie przepadają za czytaniem, mają trudności z ortografią, koncentrują się na krótko, na lekcji przeszkadzają, są nadaktywni. Wszystko przyciąga ich uwagę.

24 czerwca 2018 17:34 Czytaj więcej

(fot. shutterstock.com)
Nie pij za jego zdrowie

"Niewielka dawka alkoholu spożywanego w ciąży, może mieć korzystny(!) wpływ na matkę i jej nienarodzone dziecko." Nie wierzcie temu! Skutki działania alkoholu na płód są nieodwracalne. FAS-u nie można wyleczyć.

24 czerwca 2018 17:33 Czytaj więcej

(fot. shutterstock.com)
Jak wyglądała młodość Jezusa?

Ponieważ informacje zawarte w Piśmie Świętym są bardzo skąpe, wiele szczegółów dostarczy nam modlitwa z wykorzystaniem wyobraźni.

25 czerwca 2018 05:54 Czytaj więcej

(fot. shutterstock.com)
Jak kochać Pana Boga?

Wiemy na pewno, że On kocha nas. Ale jak Mu odpowiedzieć? Co zrobić, żeby kochać kogoś, kogo się nie widzi? Jak sobie poradzić z tym problemem?

25 czerwca 2018 05:54 Czytaj więcej

(fot. shutterstock.com)
Czy wiesz jak modlić się wyobraźnią?

Wyobraź je sobie tak, jak reżyser wyobraża sobie scenę filmu. Zwróć uwagę na szczegóły: na obrazy, dźwięki, zapachy i emocje ludzi towarzyszące konkretnemu wydarzeniu.

25 czerwca 2018 05:54 Czytaj więcej

(fot. shutterstock.com)
Czy Jezus był uchodźcą?

Towarzysząc Świętej Rodzinie w ucieczce do Egiptu i powrocie do Nazaretu, nie sposób nie odczuwać zarazem głęboko niedoli milionów uchodźców w naszym świecie.

25 czerwca 2018 05:54 Czytaj więcej

(fot. shutterstock.com)
Boisz się zaufać Bogu?

Nasz opór bierze się stąd, że wyobrażamy sobie Boga jako narzucającego nam swą boską wolę, by zmusić nas w ten sposób do zapłaty za nasz grzech.

25 czerwca 2018 05:54 Czytaj więcej

Aktualności archidiecezjalne dostępne są bezpośrednio na stronie Archidiecezji: www.archidiecezjakatowicka.pl