Dzieci Maryi

Wspólnota Dzieci Maryi obchodzi swoją uroczystość 8 XII. Tego dnia wspólnie odnawiamy Akt Oddania się Matce Bożej i następuje zmiana medalików oraz do grona naszej wspólnoty przyjmowane są nowe dziewczynki. Po Mszy Świętej wspólnie świętujemy!

Spotykamy się w każdą sobotę o godz. 10.30.
Naszą obecną moderatorką jest animatorka Klaudia Bieras. Wraz z animatorkami, Wiktorią Bieras, Natalią John oraz Zosią Biegańską, staramy się, aby niczego nie zabrakło na naszych spotkaniach. Każde spotkanie rozpoczynamy wspólną modlitwą, a następnie odbywają się spotkania formacyjne w grupach, prowadzone przez animatorki. Po spotkaniach formacyjnych, na których animatorki starają się przybliżać dzieciom życie Jezusa i Maryi, odbywają się spotkania ogólne, gdzie omawiamy bieżące sprawy, dużo śpiewamy, uczymy się nowych pieśni, często wspólnie się bawimy, czy organizujemy konkursy. Dla urozmaicenia spotkań oglądamy filmy lub bajki. Jeśli pogoda sprzyja nasze sobotnie spotkania spędzamy na wspólnych spacerach lub zabawach na świeżym powietrzu.

W ciągu roku odbywają się różne spotkania okazjonalne, takie jak: zabawy karnawałowe. Naszą tradycją i wspólną radością są Bożonarodzeniowe i Wielkanocne spotkania przy wspólnym stole oraz coroczne jasełka Bożonarodzeniowe, wystawiane przez naszą wspólnotę w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia.

W ciągu roku spędzamy także mile czas na wspólnych wyjazdach w góry, na lodowisko czy w miejsca kultu. W czasie wakacji mamy okazję, aby zawrzeć nowe znajomości, wymienić się doświadczeniami z innymi uczestnikami, podczas rekolekcji, organizowanych przez naszą archidiecezję. W każdą niedzielę i czwartek wspólnie uczestniczymy w Eucharystii, chwaląc Boga i Maryję wspólnym śpiewem. W maju uczęszczamy na nabożeństwa majowe, w październiku jesteśmy obecne na nabożeństwach różańcowych, gdzie wybrane delegacje godnie reprezentują wspólnotę, stojąc w poczcie sztandarowym, zaś w Adwencie swą obecnością, śpiewem i zaangażowaniem uświetniamy Msze Święte roratnie, komunijne a także ślubne. Zawsze chętnie angażujemy się w różnego rodzaju inicjatywy parafialne jak: występy na corocznych festynach parafialnych, kolędowaniu młodych, dniu chorych, czy prowadzenie śpiewu w czasie rekolekcji wielkopostnych. A także organizujemy zbiórki charytatywne na rzecz potrzebujących.

Wszystkie nasze zadania i obowiązki staramy się wypełniać godnie, sumiennie i rzetelnie, ale zawsze z uśmiechem, radością i pogodą ducha na chwałę Boga i Naszej Matki Maryi.

Chciałbyś/chciałabyś dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na naszego fanpage’a .
https://www.facebook.com/dzieci.maryi.halemba/

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na nasze spotkania, aby bliżej poznać Maryję i przeżyć miły sobotni poranek.


Dzieci Maryi na Facebooku