Z życia parafii

Przeglądasz ogłoszenia archiwalne. Ogłoszenia na aktualny tydzień znajdziesz po kliknięciu w link: Ogłoszenia parafialne.

Ogłoszenia parafialne 21 III 2021 r. – 28 III 2021 r.

 1. V Niedziela Wielkiego Postu       21.03  Od dziś rozpoczynamy II część okresu Wielkiego Postu, mający charakter pasyjny. Począwszy od V Niedzieli Wielkiego Postu aż do końca Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek zasłaniamy krzyże. Kolekta na potrzeby archidiecezji – wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego. Składamy Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali na  godz. 16.00.
 2. Wtorek           23.03 Różaniec św. Ojca Pio o godz. 17.00 Msza św. W intencji grupy św. Ojca Pio o godz. 18.00.
 3. Środa     24.03  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30
 4. Czwartek  Uroczystość ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO   25.03  Dzień Świętości Życia – modlimy się w intencji poczętych dzieci, a nienarodzonych.  Msza św. w tej intencji o godz. 18.00.
 5. Piątek           26.03  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00.  W czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą odczytywane zalecki za zmarłych, które można składać w Zakrystii.
 6. Sobota   27.03  Od  godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty  Pojednania.
 7. VI Niedziela PALMOWA        28.03  Kolekta na potrzeby parafii.  Składamy Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali na  godz. 16.00. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy świętej.

Ogłoszenia ogólne

 1. Zapraszamy do korzystania już  z Sakramentu Pokuty i Pojednania przed Świętami. Nie zostawiajmy tego na ostatni moment. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 2. W związku z  wzrostem pandemii odwiedziny chorych starszych parafian w okresie wielkanocnym odbędą się w sobotę 10 kwietnia br. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 3. Serdecznie zapraszamy na tegoroczną edycję EKSTREMALNEJ DROGI KRZYŻOWEJ! Zgłoszenia i więcej informacji na stronie:  edk.org.pl Szczegóły na plakacie w gablocie.
 4. niedzielę 28 marca  w domu katechetycznym odbędzie się Kiermasz świąteczny zorganizowany przez nauczycieli  ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr. 10 im Janusza Korczaka w Świętochłowicach. Dzieci wraz z nauczycielami i rodzicami przygotowali: stroiki, palemki, pieczone baranki i wiele innych ciekawych ozdób wielkanocnych. Kiermasz odbędzie się z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony w całości na rzecz uczniów tej szkoły – dofinansowanie do wyjazdów,  zabiegów fizjoterapeutycznych i doposażenia sal. Serdecznie Zapraszamy!
 5. W dniach 22.03 do 25.03.2021r obok kontenera z cmentarza zostanie podstawiony kontener na  makulaturę, dochód z zebranej makulatury w całości zostanie przeznaczony na Misję. 
 6. Przypominamy, że w naszym kościele podczas jednej Mszy św. może tylko być 40 osób. Pierwszeństwo mają osoby, bezpośrednio związane z intencją mszalną. W kościele zostały przygotowane oznaczenia, gdzie są wyznaczone miejsca, aby brać udział Mszach św. i w nabożeństwach. BARDZO prosimy o przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa, ilości wiernych, dystansu i reżimu sanitarnego (odległość,  maseczki i dezynfekcja rąk). Nasz kościół jest regularne dezynfekowany i czyszczony!
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego. Cena egzemplarza 6 zł. W zakrystii jest do nabycia Gość Niedzielny Extra poświęcony osobie świętego Józefa, który został przygotowany na Rok Świętego Józefa w Kościele w cenie 9 zł.
 8. W zakrystii albo u ministrantów jest do nabycia gazetka z intencjami i ogłoszeniami.
 9. W związku z licznymi zapytaniami, jeżeli ktoś z parafian chce złożyć ofiarę na kościół, można dokonywać przelew na konto bankowe parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię. Konto Bankowe parafii Bank Pekao  65 1240 1369 1111 0000 2423 4070  Raz jeszcze składamy Serdeczne Bóg Zapłać i Dziękujemy za wsparcie i zrozumienie!
 10. Szanowni Parafianie, Zwracamy się z prośbą o wspólne ubogacenie naszej parafialnej Kroniki (od 2014 roku do chwili obecnej)  Jeżeli Ktoś posiada ciekawe zdjęcie (zdjęcia) z naszych uroczystości parafialnych, pielgrzymek (ogólno parafialnych jak i grup przy parafialnych) spotkań z misjonarzami, występów i zawodów (np. Chór Parafialny, Klub Sportowy), rekolekcji, misji św., prac remontowych w naszym kościele, odpustu, festynu, kolonii charytatywnych itd. i zechciałby takowe przekazać (lub ich skanowane wersje czy kserokopie) – prosimy o  złożenie ich w kopertach (z nazwiskiem i imieniem Osoby darującej)  w zakrystii lub kancelarii parafialnej do dnia 15 kwietnia br. Co dla nas bardzo ważne: – z tyłu zdjęcia lub na dołączonej kartce krótki opis: * jakie wydarzenie,  co lub kogo przedstawia, data wydarzenia,  kto organizował, jeśli to możliwe – krótki opis wydarzenia. Za zaangażowanie we wspólne tworzenie kart historii naszej Parafii już dziś z serca dziękujemy.

Porządek nabożeństw 21 III 2020 r. – 28 III 2020 r.

PONIEDZIAŁEK  22.03
7.00 Za + Herberta Mańka w 4 rocznicę śmierci, ++ rodziców i dziadków z obu stron.
8.00 Za ++ Martę Gola w I rocznicę śmierci, męża Tadeusza w 5 rocznicę śmierci i ++ z rodziny Gola i Szampera.
18.00 1.Za ++ mamę Adelajdę Gruszczyk w I rocznicę śmierci i męża Brunona.
2.Za +  Edmunda Morysa, Msza św. of. od sąsiadów z ul. Harcerskiej i Sokolskiej.

WTOREK 23.03
7.00 Za + Eufemię Pawłowską, Msza św. of. z Różańca.
8.00 Za  ++ rodziców Irenę i Zygfryda Hoszek, Józefa Kansy, dziadków z obu stron i ++ z rodziny.
18.00 1. O radość życia wiecznego dla + Krysantego Dola, ++ rodziców Marię i Henryka Dola oraz Czesława Dola.
2.W intencji Grupy Św. Ojca Pio.

ŚRODA  24.03
7.00 Za Pawła Liszka, Msza św. of. od Marka i Magdaleny Pawlus.
8.00 1.Za + + Huberta i Edeltraud Sommerfeld i ++ członków rodziny.
2.Za ++ Macieja Brzęcki w 2 rocznicę śmierci oraz Halinę i Małgorzatę Brzęcki.

18.00 1.Za + Wiesława Perłak w 2 rocznicę śmierci i z okazji urodzin.
2.Za + Jerzego Herszowskiego w 30 dzień po śmierci.

CZWARTEK Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25.03
7.00 Za członków Żywego Różańca.
8.00 Za ++ Stefanię Ochojski w rocznicę śmierci i męża Ryszarda.
18.00 O poszanowanie życia poczętego i w intencji osób podejmujących duchową adopcję dziecka poczętego.

PIĄTEK  26.03
7.00 Za ++ Pawła i Łucję Janik, siostrę Annę, braci Rufina i Henryka oraz bratową Annę.
8.00 Za  + Jadwigę, Msza św. of. od szwagra z rodziną.
17.00 Droga Krzyżowa.
18.00 1.Za ++ Agnieszkę i Jerzego Rolnik, teściów Pawła i Otylię Król.
2.Za +Bożenę Badura, Msza św. of od sąsiadów z ul. Brzechwy  5, 5a i 5b.

SOBOTA 27.03
7.00 Za ++ Krystynę Nansler, Krystynę Mleczko, Zofię Frychel i dusze w czyśćcu cierpiące.
8.00 1.Za  + Litwinę Klampko w I rocznicę śmierci.
2.W intencji księdza Huberta Pasonia z okazji 35 rocznicy święceń kapłańskich z podziękowaniem Panu Bogu za wszystkie łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i wstawiennictwo MB Różańcowej.

18.00 1.Za ++ Stanisława w 7 rocznicę śmierci, szwagra Herberta, szwagierkę Urszulę, brata Joachima i rodziców z obu stron.
2.Za + + rodziców Mieczysława Szewczyk w 10 rocznicę śmierci i Cecylię Szewczyk.

NIEDZIELA Niedziela  Palmowa Męki Pańskiej28.03
7.15 Za ++ rodziców Lidię i Jerzego Bartoń.
8.30 Za + męża i ojca Bernarda Niemiec, Msza św. of. od żony i dzieci z rodzinami.
9.45 Za + Edmunda Kopyciok w 30 dzień po śmierci.
11.00 Dziękczynna w intencji Romana Skarbowskiego w 50 rocznicę urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Różańcowej ( Te Deum ).
12.15 Dziękczynna w intencji Franciszka Sodzawiczny z okazji  85 rocznicy urodzin  z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Różańcowej ( Te Deum ).
16.00 Gorzkie Żale.
17.00 Za + Krystynę Aleksa w 8 rocznicę śmierci, ++ z rodziny Zofię i Józefa Pietraszewskich.
19.00 Za + Jadwigę Samborską w I rocznicę śmierci.