Z życia parafii

Przeglądasz ogłoszenia archiwalne. Ogłoszenia na aktualny tydzień znajdziesz po kliknięciu w link: Ogłoszenia parafialne.

Ogłoszenia parafialne 07 XII 2020 r. – 13 XII 2020 r.

 1. II Niedziela Adwentu 6.12
  Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem po Mszach św. Zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Składamy Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.  Nieszpory Niedzielne o 16.30.
 2. Poniedziałek Wspomnienie św. Ambrożego bpa i dK 7.12
 3. Wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 8.12
  Msze św.: 7.15., 8.30., 9.45., 11.00., 18.00. Kolekta na potrzeby parafii. Składamy Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę. Od 12.00 do 13.00 zapraszamy na Godzinę Łaski. Z racji Uroczystości Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.
 4. Środa  9.12
  Zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej pomocy na godz. 17.30.
 5. Sobota   12.12
  Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania od godz. 17.00.
 6. III Niedziela Adwentu GAUDETE Niedziela Radości Dzień Fatimski 13.12
  Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Składamy Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę. Zapraszamy na Różaniec Fatimski na godz. 16.00

Ogłoszenia ogólne

 1. Serdecznie zachęcamy już teraz do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania przed Świętami Bożego Narodzenia.  Spowiedź święta codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Nie odkładajmy tego obowiązku na ostatni moment przed Świętami i pamiętajmy reżimie sanitarnym.
 2. W kolejne niedziele Adwentu w domu katechetycznym będzie można zaopatrzyć się w świece CARITAS na wigilijny stół: małe w cenie 5 zł, można także nabyć opłatki (małe i duże – dobrowolna ofiara), oraz lampiony.  Świece i opłatki dostępne są w zakrystii tylko w dni powszednie! 
 3. Msze św. roratnie są odprawiane od poniedziałku do piątku o godzinie 7.00 dla wszystkich. Przypominamy dzieciom, że nauki roratnie dla dzieci, na stronie internetowej Małego Gościa Niedzielnego.
 4. Na stronie internetowej oraz w gablotkach został opublikowany Plan Mszy św. dla poszczególnych ulic naszej parafii w ramach Odwiedzin Duszpasterskich. Prosimy o zapoznanie się z nim.
 5. Dziękujemy Księdzu Hubertowi Pasoniowi za KOMPET NOWYCH LEKCJONARZY podarowany na rzecz naszego kościoła. Życzymy obfitości Łask Pana Boga i Zdrowia! BÓG ZAPŁAĆ!
 6. W naszym kościele podczas jednej Mszy św. może być 40 osób. Pierwszeństwo mają osoby, bezpośrednio związane z intencją mszalną. W kościele zostały przygotowane oznaczenia, gdzie są wyznaczone miejsca, aby brać udział Mszach św. i w nabożeństwach.
 7. W związku z licznymi zapytaniami, jeżeli ktoś z parafian chce złożyć ofiarę na kościół, można dokonywać przelew na konto bankowe parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię. Konto Bankowe parafii Bank Pekao  65 1240 1369 1111 0000 2423 4070  Raz jeszcze składamy Serdeczne Bóg Zapłać i Dziękujemy za wsparcie i zrozumienie!
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, w którym warto przeczytać: druga część cyklu adwentowego „Objawiło się Życie”; jak w Kościele czuje się współczesna młoda kobieta? oraz wiele innych ciekawych artykułów. Cena egzemplarza wynosi 6 zł. Jest także nowy numer Małego Gościa Niedzielnego w cenie 5 zł.
 9. Wszystkim Szanownym Parafianom życzymy obfitości Łask Jezusa Chrystusa, Opieki Matki Bożej Różańcowej i Zdrowia na Dzień Pański i cały nadchodzący tydzień.