Z życia parafii

Przeglądasz ogłoszenia archiwalne. Ogłoszenia na aktualny tydzień znajdziesz po kliknięciu w link: Ogłoszenia parafialne.

Ogłoszenia parafialne 04 IV 2021 r. – 11 IV 2021 r.

„Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał” – to tradycyjne zawołanie zawiera głęboką prawdę naszej wiary. Jezus żyje i jest realnie obecny pośród nas. Stańmy w radości przed żyjącym Bogiem z nadzieją na nasze zmartwychwstanie. Cieszmy się wraz z całym Kościołem z pokonania śmierci przez Jezusa.

  1. NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHSTANIA PAŃSKIEGO 4.04  Kolekta świąteczna. Składamy serdeczne Bóg zapłać.  Msze św. według porządku niedzielnego. Nieszpory świąteczne, kończące Triduum Paschalne  o godz. 16.30. Transmisje Mszy św.: godz. : 9.45., 11.00., 17.00. Godziny udzielania Komunii świętej poza Mszami świętymi dla tych którzy uczestniczą w transmisji Mszy św. Godziny: 14.00., 14.30.,  15.00., 15.30., 16.00., 18.30. Istnieje możliwość uczestniczenia we Mszy św. Na palcu, kościelnym, zostały przygotowane ławki i będzie włączone nagłośnienie zewnętrzne.  Należy zachować dystans półtora metra.
  2. Poniedziałek Wielkanocny 5.04 Msze św. według porządku niedzielnego. Kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski. O godz. 16. 30 Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Transmisje Mszy św.: godz. : 9.45., 11.00., 17.00. Godziny udzielania Komunii świętej poza Mszami świętymi dla tych którzy uczestniczą w transmisji Mszy św. Godziny: 14.00., 14.30.,  15.00., 15.30., 16.00., 18.30. Istnieje możliwość uczestniczenia we Mszy św. Na palcu, kościelnym, zostały przygotowane ławki i będzie włączone nagłośnienie zewnętrzne.  Należy zachować dystans półtora metra.
  3. Wtorek Wielkanocny  6.04 Nowenna do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy św.
  4. Środa Wielkanocna 7.04 Nowenna do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy św.
  5. Czwartek Wielkanocny 8.04 Nowenna do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy św.
  6. Piątek Wielkanocny 9.04 Nowenna do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy św.
  7. Sobota Wielkanocna   10.04 Nowenna do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy św.
  8. II Niedziela Wielkanocna Miłosierdzia Bożego  11.04 Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 16.30. Kolekta na Caritas archidiecezji. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę. W tę niedzielę odbywa się liczenie wiernych.

Ogłoszenia ogólne

  1. Przypominamy, że według owych obostrzeń, które wyniknęły z III fali COVID 19 od soboty 27 marca br. w naszym kościele podczas jednej Mszy św. może tylko być 30 osób. Pierwszeństwo mają osoby, bezpośrednio związane z intencją mszalną. W kościele zostały przygotowane oznaczenia, gdzie są wyznaczone miejsca, aby brać udział Mszach św. i w nabożeństwach. BARDZO prosimy o przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa, ilości wiernych, dystansu i reżimu sanitarnego (odległość,  maseczki i dezynfekcja rąk). Jeżeli będzie większa ilość osób w kościele, będziemy wpuszczać wiernych przez zakrystię na pół godziny przed rozpoczynającym się nabożeństwami. Prosimy o wyrozumiałość! Nasz kościół jest regularne dezynfekowany i czyszczony! Przypominamy, że wszystkie rozporządzenia ks. Arcybiskupa, dotyczące dyspensy od uczestnictwa we Mszach św. Są nadal aktualne. Istnieje możliwość uczestnictwa za pomocą przekazu internetowego. Jest to dla nas wszystkich bardzo trudny czas, ofiarujmy go Bogu! Prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do wszystkich zaleceń!
  2. W świąteczną niedzielę oraz poniedziałek będzie można nabyć „Naszą myśl”- pismo alumnów WŚSD w Katowicach. W numerze przeczytamy czym dla kleryków jest Kościół oraz wiele ciekawych artykułów. Pismo będzie można nabyć za dowolną ofiarę przed kościołem lub w zakrystii. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby alumnów. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.