Z życia parafii

Przeglądasz intencje archiwalne. Intencje mszalne na aktualny tydzień znajdziesz po kliknięciu w link: Intencje mszalne.

INTENCJE MSZALNE 30.10.2022r.- 6.11.2022r.

NIEDZIELA 30.10.
7.15 Do Bożego Miłosierdzia za ++ rodziców Jana i Cecylię Pośpiech, brata Jerzego i syna Łukasza.
8.30 1.Do Bożego Miłosierdzia za + Pawła Buszka we wspomnienie urodzin.
2.Do Miłosierdzia Bożego za + Wojciecha Meler w 30 dzień po śmierci.

9.45 Do Bożej Opatrzności w intencji Anieli Bogurskiej z okazji 85 rocznicy urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę MB Różańcowej (Te Deum).
11.00 1.Do Bożej Opatrzności w intencji Bernarda Michalik z okazji 90 rocznicy urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę MB Różańcowej (Te Deum).
2.Dziękczynna z okazji Kiermaszu w intencji wszystkich Dobrodziejów, Budowniczych, Fundatorów i Ofiarodawców naszej świątyni.

12.15 Do Bożej Opatrzności w intencji małżonków Stefanii i Stanisława Kurosad z okazji 55 rocznicy ślubu i 80 rocznicy urodzin Stanisława z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Różańcowej (Te Deum).
16.00 Różaniec.
17.00 Do Miłosierdzia Bożego za + Genowefę Klecka, Msza św. of. od koleżanek.
19.00 Do Bożej Opatrzności w intencji rodziny Panu Bogu wiadomej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Różańcowej.

PONIEDZIAŁEK31.10.
7.00 Do Bożej Opatrzności w intencji Jolanty z okazji urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę MB Różańcowej.
8.00 1.Do Miłosierdzia Bożego za + Różę Całus, Msza św. of. od Macieja Całus z rodziną.
2.Do Miłosierdzia Bożego za + Alinę Nowińską w 30 dzień po śmierci.

18.00 1.Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Anielę i Wilhelma Pastuszka, siostrę Ewę w 10 rocznicę śmierci, siostrę Agatę,+ Daniela i za ++ z pokrewieństwo z obu stron.
2.Do Miłosierdzia Bożego za + Mateusza Wojtan, Msza św. of. od koleżanek i kolegów.

WTOREK  Uroczystość  Wszystkich  Świętych 1.11.
7.15 Do Bożego Miłosierdzia za ++ rodziców Leokadię i Franciszka Chwoła.
8.30 Do Bożego Miłosierdzia za ++ Eufemię i Wiktora Jachnik, Marię i Jana Wieloch oraz za + ojca Piotra Kurpas.
9.45 Do Bożego Miłosierdzia za ++ rodziców Lipowczyk, Nolepa, siostrę Irenę, szwagra Stanisława Gawonicz, brata Augustyna, bratową Marię Nolepa i za ++ z pokrewieństwa.
11.00 Do Bożego Miłosierdzia za + Elżbietę Sodzawiczny we wspomnienie urodzin.
12.15 Do Bożego Miłosierdzia za + Mateusza Wojtan.
14.30 Nieszpory Świąteczne.
17.00 Do Miłosierdzia Bożego za + Józefa Hapetta w 12 rocznicę śmierci, za ++ Urszulę, Stanisława i Macieja Borowy.
19.00 Do Bożego Miłosierdzia za ++ dziadków Gertrudę i Wiktora oraz Pelagię i Szczepana, Msza św. of. od wnuczki.

ŚRODA Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych  2.11.
7.00 Do Miłosierdzia Bożego za + z rodzin Czaja, Szołtysek i Zdebel.
8.00 Do Miłosierdzia Bożego za + Eleonorę Szczygieł, Msza św. of. od siostrzeńca Roberta i siostrzenicy Zuzanny z rodzinami.
16.00 Do Miłosierdzia Bożego za + męża Wiktora Martin w rocznicę śmierci.
18.00 1.Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Mariannę i Zygmunta Elwertowskich, teściów  Stanisławę i Bronisława Smolarskich ich synów Kazimierza, Stefana, Krzysztofa i Annę Smolarską, Bronisława Sledź, za ++ dziadków i za ++ z pokrewieństwa z obu stron.
2.Do Miłosierdzia Bożego za + żonę Halinę Ziemian, ++ rodziców Irenę i Józefa, teściów Zofię i Stanisława oraz szwagra Grzegorza.

CZWARTEK 3.11.
7.00 O powołanie kapłańskie, zakonne, misyjne, o uświecenie kapłanów i w papieskich intencjach misyjnych, Msza św. of. od Członków Żywego Różańca.
8.00 Za księdza opiekuna, zelatorów, członków Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz ich rodzin.
17.00 1.Do Miłosierdzia Bożego za + Gintra Dreszer w 4 rocznicę śmierci.
2.Do Bożego Miłosierdzia  za + Barbarę Kilka, Msza św. of. od przyjaciółki Krystyny z rodziną.

PIĄTEK Wspomnienie św. Karola Boromeusza bpa  4.11.
7.00 Do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji Parafian.
8.00 Do Bożej Opatrzności w intencji Ruty z okazji urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę MB Różańcowej.
18.00 1.Do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji  dzieci wczesno komunijnych, ich rodziców i chrzestnych.
2.Do Miłosierdzia Bożego za + Katarzynę Dędek w 1 rocznicę śmierci.
3.Do Miłosierdzia Bożego za + Teresę Jankowską w 30 dzień po śmierci.

19.00 Do Miłosierdzia Bożego za + Genowefę Klecka, Msza św. of. od Janusza Sitarz z rodziną.

SOBOTA  5.11.
7.00 Do Miłosierdzia Bożego za + Jana Ludwig w 4 rocznicę śmierci o dar życia wiecznego.
8.00 Msza św. wynagradzająca za wszystkie grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, of. od Koła Przyjaciół Radia Maryja.
18.00 1.Do Miłosierdzia Bożego za ++ Antoniego i Janinę Witek, ++ rodziców z obu stron i za ++ z pokrewieństwa.
2.Do Miłosierdzia Bożego za + Józefa Jagła w 1 rocznicę śmierci i za + żonę Małgorzatę w 20 rocznicę śmierci.

NIEDZIELA 6.11.
7.15 Do Bożego Miłosierdzia za + Różę Całus, Msza św. of. od Wiktorii, Marii, Hani i kuzyna Piotra.
8.30 Do Bożej Opatrzności w intencji Tymoteusza Komander z okazji urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha św. i opiekę MB Różańcowej.
9.45 Do Bożego Miłosierdzia za + Joachima Musioł w 20 rocznicę śmierci, ++ rodziców Otylię i Stefana Musioł i za ++ z rodziny.
11.00 Do Bożego Miłosierdzia za ++ Elżbietę i Józefa Kańtoch, Gertrudę i Stefana Spoljar, ++ dziadków z obu stron, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
12.15 Do Bożego Miłosierdzia za + męża Alojzego Szczyrba, za ++ rodziców z obu stron i za ++ z rodziny.
16.00 Różaniec za zmarłych.
17.00 Do Miłosierdzia Bożego za + Danego Kae w 1 rocznicę śmierci.
19.00 Do Bożego Miłosierdzia za + Mariusza Primus w rocznicę śmierci.

Ogłoszenia parafialne 30.10.- 6.11. 2022 r.

 1. Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego 30.10 O godz. 11.00 Zapraszamy na Mszę św. Dziękczynną z okazji Kiermaszu – za wszystkich Dobrodziejów, Budowniczych, Fundatorów i Ofiarodawców naszej świątyni. Kolekta na potrzeby naszej parafii – na zapłacenie kolejnych rat za remont I pietra domu parafialnego oraz za iniekcję i osuszania piwnic. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.00
 2. Poniedziałek 31.10 Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.15. Kancelaria parafialna w godzinach popołudniowych nieczynna.
 3. Wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych Pańskich 1.11 Msze święte według porządku niedzielnego. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła – na zapłacenie za projekty i ekspertyzy potrzebne do uzyskania odszkodowania ze szkód górniczych potrzebnych do remontu naszej świątyni. Za wszystkie ofiary składamy z serca płynące BÓG ZAPŁAĆ! Zapraszamy na Uroczyste Nieszpory Świąteczne na godz.14.30 później na godz. 15.00 na Nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu. Gromadzimy się przy grobach bliskich zmarłych.
 4. Środa Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Dzień Zaduszny2.11 a.- Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, ustanowiony na dni od 1 do 8 listopada. b- Odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, ustanowiony na Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają i odmawiają tam „Ojcze nasz”i „Wierzę w Boga”, Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowoz tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki Zachowujmy wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Msze św. o godz. 7.00., 8.00., 16.00., 18.00. O godz. 17.15 Różaniec z odczytywaniem zalecek za zamarłych. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.
 5. I Czwartek 3.11 O godz. 7.00 Msza św. w intencji powołań. Po Porannej Mszy św. o godz. 7.30 Nabożeństwo I czwartkowe. Różaniec za zmarłych o godz. 17.15 O godz.8.00 Msza św. w intencji Straży Honorowej. Msza św. szkolna o godz. 17.00 Różaniec za zmarłycho godz. 17.30
 6. I Piątek Wspomnienie św. Karola Boromeusza 4.11Dzień CAŁODZIENNEJCICHEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGOSAKRAMENTU. Po Mszy św. o godz. 7.00 Nabożeństwo I piątkowe. Adoracja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 8.00 - będzie trwała do Nabożeństwa Różańcowego za zmarłych do godz. 17.15. Po wieczornej Mszy św. dalsza część Adoracji do godz. 21.00. O godz. 19.00 Msza św. Młodzieżowa. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą.
 7. I Sobota 5.11 O godz. 8.00 Msza św. do Niepokalanego Serca Maryi, po Mszy św. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Po Nabożeństwie zapraszamy przedstawicieli Róż Różańcowych do domu katechetycznego. O godz. 17.15 Zapraszamy na Różaniec za zmarłych
 8. Niedziela XXXII 6.11 Będziemy gościć ks. Artura Wilczka, misjonarza pracującego na Syberii, który wygłosi do nas Słowo Boże i zbierze po Mszach św. przed kościołem ofiary na rzecz misji. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę. Polecamy ks. Misjonarza modlitwom parafian. Kolekta przeznaczona na remont Krypty Katedry. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę. Różaniec za zmarłych o godz. 16.00

Ogłoszenia ogólne

 1. W zakrystii można składać zalecki za zmarłych, które będziemy czytać i modlić się podczas różańca za zmarłych od 2 do 8 listopada! W tygodniu o godz. 17.15 a w niedzielę o godz. 16.00.
 2. Odwiedziny chorych i starszych parafian w przyszłą sobotę 19 listopada br. od godz. 8.30 – prosimy ich zgłaszać w zakrystii albo w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 3. W zakrystii i u ministrantów można nabyć kartki z intencjami i ogłoszeniami. Zachęcamy do czytana prasy katolickiej Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł.
 4. Jeżeli ktoś z parafian chce złożyć ofiarę na kościół, można dokonywać przelew na konto bankowe parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię. Konto Bankowe parafii Bank Pekao 65 1240 1369 1111 0000 2423 4070 Raz jeszcze składamy Serdeczne Bóg Zapłać i Dziękujemy za wsparcie i zrozumienie!
 5. Wszystkim parafianom i gościom życzymy Błogosławionej Niedzieli i wielu łask Bożych na nowy tydzień!