Z życia parafii

Przeglądasz intencje archiwalne. Intencje mszalne na aktualny tydzień znajdziesz po kliknięciu w link: Intencje mszalne.

INTENCJE MSZALNE 28.11.- 5.12.2021r.

NIEDZIELA 1  Niedziela Adwentu28.11.
7.15 Do Bożej Opatrzności w intencji rodziny Biegański z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę MB Różańcowej.
8.30 Do Miłosierdzia Bożego za + Ernestynę Poloczek w 20 rocznicę śmierci i za ++ rodzeństwo.
9.45 1.Do Miłosierdzia Bożego za + Piotra Kołodziej w 1 rocznicę śmierci.
2.Do Miłosierdzia Bożego za + Weronikę Zaczek w 30 dzień po śmierci.

11.00 Do Bożej Opatrzności w intencji Barbary Michalskiej z okazji 80 rocznicy urodzin z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę MB Różańcowej(Te Deum).
12.15 W intencji dzieci przyjmujących sakrament chrztu św., rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.
16.00 Nieszpory Niedzielne.
17.00 Do Bożej Opatrzności w intencji Izabeli Palusińskiej z okazji 45 rocznicy urodzin z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Różańcowej, Msza św. od rodziców (Te Deum).
19.00 Do Miłosierdzia Bożego o dar nieba i wieczną szczęśliwość dla ++ Cecylii, Zbigniewa i Mateusza Podraza, Msza św. of. od Roberta z rodziną.

PONIEDZIAŁEK  29.11.
6.45 Do Miłosierdzia Bożego za + Wandę Pająk, Msza św. of. z Żywego Różańca.
8.00 Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Klarę i Michała oraz ++ dziadków z obu stron.
18.00 1.Do Miłosierdzia Bożego za + rodziców Martę i Ignacego Błaszczyk, Genowefę i Stanisława Knop, ++ rodzeństwo Krystynę, Zofię, Kazimierza i Józefa, szwagrów Bogdana i Eugeniusza.
2.Do Miłosierdzia Bożego za + Mariana Mścichowskiego w 30 dzień po śmierci, Msza św. of. od sąsiadów z ul. Parandowskiego 5.
3.Do Miłosierdzia Bożego za + brata Leonarda Król, Msza św. of. od siostry i brata z rodzinami.

WTOREK Święto św. Andrzeja, Apostoła30.11.
6.45 Do Miłosierdzia Bożego za + Mariana Chochowskiego i za ++ rodziców z obu stron.
8.00 Do Opatrzności Bożej w intencji Dominki Swoboda z okazji urodzin z podziękowaniem Panu Bogu za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Różańcowej.
18.00 1.Do Miłosierdzia Bożego za ++ Eustachego, Genowefę i za ++ rodziców z obu stron.
2.Do Miłosierdzia Bożego za + Justynę Gwardiak w 5 rocznicę śmierci.
3.Do Miłosierdzia Bożego za + Edmunda Morys w 1 rocznicę śmierci.

ŚRODA 1.12.
6.45 Do Miłosierdzia Bożego za ++ Annę i Alojzego Żymełka, córkę Natalię i za + Adama Żogała.
8.00 1.Do Miłosierdzia Bożego za + męża Jerzego w rocznicę śmierci.
2.Do Miłosierdzia Bożego za + męża Stanisława Hopek i za + synową Sylwię Hopek oraz ++ z rodziny Hopek i Ludwig.

18.00 1.Do Miłosierdzia Bożego za ++ Cecylię i Józefa Paja.
2.Do Miłosierdzia Bożego za + Katarzynę Dędek, Msza św. of. od Kręgu Biblijnego.

CZWARTEKWspomnienie błogosławionego ks. Jana Machy 2.12.
7.00 O powołanie kapłańskie, zakonne, misyjne, o uświęcenie kapłanów i w papieskich intencjach misyjnych.
8.00 Do Miłosierdzia Bożego za ++ Bronisława Litawa, Józefa, Janinę Litawa, Małgorzatę i Teodora Głuszek, Henryka, Stanisława, Józefa i Mariana Głuszek.
18.00 1.Za księdza opiekuna, zelatorów, członków Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz ich rodzin.
2.Do Miłosierdzia Bożego za + Elfrydę Kuczera, Msza św. of. od rodziny Kurpas i Feser.

PIĄTEK Wspomn.św. Franciszka Ksawerego prezb.  3.12.
6.45 1.Do Miłosierdzia Bożego za + ojca Władysława w 10 rocznicę śmierci i za + brata Henryka we wspomnienie urodzin.
8.00 Do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji Parafian.
18.00 1.Do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji  dzieci wczesnokomunijnych, ich rodziców i chrzestnych.
2.Do Miłosierdzia Bożego za + Józefa Jagła w 30 dzień po śmierci.

19.00 Do Miłosierdzia Bożego za ++ Annę, Franciszka i Henryka.

SOBOTA  Wspomn.św. Barbary, dz. i męcz.patr.archidiecezji 4.12.
7.00 Do Miłosierdzia Bożego za ++Wiktorię i Stanisława Pilarskich, wnuczkę Beatę Staroń.
8.00 Msza św. wynagradzająca za wszystkie grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, of. od Koła Przyjaciół Radia Maryja.
11.00 1.Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Barbary w intencji wszystkich górników KWK "Ruda" Ruch Halemba z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB Różańcowej i opiekę patronki górników św. Barbary.
2.Do Miłosierdzia Bożego za wszystkich górników, którzy tragicznie zginęli w Kopalni "Halemba".

18.00 1.Do Miłosierdzia Bożego za + Romana Biernat w 30 rocznicę śmierci.
2.Do Miłosierdzia Bożego za + Weronikę Zaczek, Msza św. of. od Zofii Nowak z Lubomierza.
3.Do Miłosierdzia Bożego za + Katarzynę Dędek w 30 dzień po śmierci.

NIEDZIELA 2  Niedziela Adwentu5.12.
7.15 Do Miłosierdzia Bożego za +Mirosława Szałas, Msza św. of. od rodziny.
8.30 Do Miłosierdzia Bożego za + Otylię Musioł w 11 rocznicę śmierci, za ++ męża Stefana, syna Joachima i ++ z rodziny.
9.45 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Barbary w intencji emerytowanych górników kopalni Halemba z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB Różańcowej.
11.00 Do Miłosierdzia Bożego za ++ Ludwika, Jana, Wandę, Rozalię, Stefanię, Władysława i Leopolda Nowak.
12.15 1.Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Marię i Tadeusza Kuberek oraz za ++ dziadków z obu stron.
2.Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Stanisława i Marię Lachowicz, siostrę Bronisławę Skórską.

16.00 Nieszpory Niedzielne.
17.00 Do Bożej Opatrzności w intencji Piotra Szefer z okazji 80 rocznicy urodzin z podziękowaniem Panu Bogu za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę MB Różańcowej, (Te Deum).
19.00 Do Miłosierdzia Bożego za ++ Zygfryda Król, żonę Agnieszkę, córkę Stefanie, syna Lucjana, synową, zięcia, rodziców i za ++ z rodziny Król i Ciwiś.

Ogłoszenia parafialne 28.11.- 5.12. 2021 r.

 1. I Niedziela Adwentu 28.11 Niedziela trzeźwości. Witamy serdecznie ks. Grzegorza Węglorza – proboszcza parafii MB Fatimskiej w Katowicach Piotrowicach, który wygłosi Słowo Boże i zbierze kolektę na nowo budującą się świątynię. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę. Nieszpory Niedzielne o godz. 16.00. O godz. 16.20 „nauka rekolekcyjna Oddanie 33”Przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc migrantom.
 2. Poniedziałek 29.11
 3. Wtorek Święto Św. Andrzeja, Apostoła. 30.11
 4. Środa 1.12  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 5. I Czwartek Wspomnienie błogosławionego ks. Jana Machy  2.12O godz. 7.00 Msza św. w intencji powołań. Po Porannej Mszy św. o godz. 7.30 Nabożeństwo I czwartkowe. Różaniec za zmarłych o godz. 17.15O godz.18.00 Msza św. w intencji Straży Honorowej.
 6. I Piątek Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezb.3.12 Dzień CAŁODZIENNEJCICHEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGOSAKRAMENTU. Po Mszy św. o godz. 8.00 Nabożeństwo I piątkowe, po nim adoracja, która będzie trwała do Mszy św. wieczornej. O godz. 19.00 Roraty dla dorosłych. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą świętą.
 7. I Sobota Wspomnienie św. Barbary, dz. I męcz., patronki archidiecezji 4.12 O godz. 8.00 Msza św. do Niepokalanego serca Maryi, po Mszy św. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Msza Św. Barbórkowa o godz. 11.00 Serdecznie zapraszamy wszystkich górników. Druga intencja zostanie odprawiona za wszystkich tragicznie zmarłych górników z kopalni "Halemba". Od godz. 17. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania. O godz. 17.40 (rekolekcje Oddanie 33)
 8. II Niedziela Adwentu 5.12 W tym dniu po Mszach św. zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Kolekta na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę. Nieszpory Niedzielne o godz. 16.00. O godz. 16.20 „nauka rekolekcyjna Oddanie 33”

Ogłoszenia ogólne

 1. Dzisiaj w budynku nowej siedziby biblioteki odbywa się kiermasz adwentowo-świąteczny, na który zapraszają Rada Rodziców, uczniowie nauczyciele Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10 im. Janusza Korczaka w Świętochłowicach. Organizatorzy zachęcają do nabycia własnoręcznie wykonanych wieńców adwentowych, ozdób świątecznych, świeczek, mydełek, wypieków oraz kalendarza Boski Adwent z czekoladkami i zadaniami dla dzieci na każdy dzień. Kiermasz odbywa się z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na rozwój młodych talentów. Serdecznie Zapraszamy!
 2. Od poniedziałku 29 listopada zapraszamy wszystkie dzieci na Roraty: w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godzinie 6.45, a w czwartek o godzinie 18.00. Natomiast młodzież i dorosłych zapraszamy na Roraty specjalnie dla nich w każdy piątek Adwentu oraz w środę 22 grudnia o godzinie 19.00. Można zabrać lampiony lub świece. W czasie tych Rorat będziemy rozważali poszczególne części Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy. W okresie adwentowym nie będą śpiewane Godzinki z racji Mszy św. Roratnich, za wyjątkiem czwartku i soboty. Przepraszamy i dziękujemy za wyrozumiałość!
 3. Z okazji Święta Górników "Barbórki" zostaną odprawione Msze św. 4 grudnia o godz.11.00 za górników i za tragicznie zmarłych górników, w niedzielę 5 grudnia o godz. 9.45 Msza św. w intencji emerytowanych górników, a w środę 8 grudnia o godz.8.30 Msza św. za zmarłych górników. Osoby zainteresowane mogą się wpisać na listę wyłożoną w kancelarii lub w zakrystii.
 4. W przedsionku naszego kościoła są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny (duże 14 zł i małe 7 zł), opłatki oraz Parafialny Kalendarz na 2022r.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego. Cena egzemplarza 6 zł. W Zakrystii albo u ministrantów można nabyć gazetkę z intencjami i ogłoszeniami.
 6. W naszym kościele podczas jednej Mszy św. może być 75% zajętych miejsc, nie licząc osób zaszczepionych. Nadal prosimy o przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa! Nasz kościół jest regularne dezynfekowany i czyszczony!
 7. Jeżeli ktoś z parafian chce złożyć ofiarę na kościół, można dokonywać przelew na konto bankowe parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię. Konto Bankowe parafii Bank Pekao 65 1240 1369 1111 0000 2423 4070 Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz kościoła i parafii w formie tradycyjnej a także na konto bankowe! BÓG ZAPŁAĆ!!!
 8. Życzymy Błogosławionej I Niedzieli Adwentu – czasu radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa!