Z życia parafii

Przeglądasz intencje archiwalne. Intencje mszalne na aktualny tydzień znajdziesz po kliknięciu w link: Intencje mszalne.

INTENCJE MSZALNE 26.11.2023r. – 3.12.2023r.

NIEDZIELA 26.11.
7.15 Do Bożego Miłosierdzia za + Alfreda Laszczok, Msza św. of. od sąsiadów z ul. Halembskiej i Makoszowskiej.
8.30 Do Bożego Miłosierdzia za + Jerzego Kawalec w 34. rocznicę śmierci, ++ rodziców Jerzego i Annę.
9.45 Do Bożego Miłosierdzia za + Kazimierza Kamińskiego w 1. rocznicę śmierci.
11.00 1.Do Bożego Miłosierdzia za + Dawida Lisowicz we wspomnienie urodzin, Msza św. of. od ojca i dziadków.
2.Do Bożej Opatrzności w intencji Parafian.

12.15 1.Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Aniołów Stróżów w intencji dzieci przyjmujących sakrament chrztu św., rocznych dzieci ich rodziców i chrzestnych.
2.Do Bożej Opatrzności w intencji Agnieszki Kołodziej z okazji 18 rocznicy urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha św. i opiekę MB Różańcowej.

16.30 Nieszpory Niedzielne.
17.00 Do Bożego Miłosierdzia o dar życia wiecznego dla + Bernarda Niemiec w 3. rocznicę śmierci.
19.00 Do Bożego Miłosierdzia za ++ Longinę Matyjaszczyk w rocznicę śmierci, męża Wincentego i za ++ z rodziny.

PONIEDZIAŁEK   27.11.
7.00 Do Bożego Miłosierdzia za + męża Stanisława w 21 rocznicę śmierci, ++ rodziców Elfrydę i Huberta, ++ teściów i dziadków.
8.00 Do Bożego Miłosierdzia za + Gertrudę Mańka, za ++ męża Józefa i dwóch synów.
18.00 Do Bożej Opatrzności w intencji Ewy z okazji urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Różańcowej dla Solenizantki i całej rodziny.

WTOREK 28.11.
7.00 Do Bożego Miłosierdzia za + Bogdana Puchłowskiego we wspomnienie urodzin, Msza św. of. od żony i dzieci.
8.00 Do Bożego Miłosierdzia za ++ rodziców Gertrudę i Józefa, Florentynę i Ernesta, siostrę Elżbietę, zięcia Krzysztofa  i za ++ dziadków z obu stron.
18.00 1.Do Bożego Miłosierdzia za ++ Konrada Gajda, żonę Helenę i za ++ z rodziny Cipa i Gajda.
2.Do Bożego Miłosierdzia za +Marię Golik, Msza św. of. sióstr Teresy, Krystyny i Ewy z rodzinami.

ŚRODA 29.11.
7.00 Do Bożego Miłosierdzia za + Teresę Żołnowską, Msza św. of. od córki Sandry z rodziną.
8.00 Do Bożego Miłosierdzia za + Alfreda Laszczok w 30. dzień po śmierci.
18.00 1.Do Bożego Miłosierdzia za + Irenę Dziuba i za + męża Romualda, Msza św. of. od Danuty i Gabrieli z rodzinami zamiast wieńca.
2.Do Bożego Miłosierdzia za + Lidię Bartoszek, Msza św. of. od syna Krzysztofa z rodziną.
3.Do Bożego Miłosierdzia za + księdza Leonarda Nowak, Msza św. of. od rodziny.

CZWARTEK  Święto św. Andrzeja, Apostoła 30.11.
7.00 Do Bożego Miłosierdzia za + Edmunda Morys w 3. rocznicę śmierci i za ++ z rodziny.
8.00 Do Bożego Miłosierdzia za ++ rodziców Klarę i Michała oraz za ++ dziadków z obu stron.
17.00 1.Do Bożego Miłosierdzia za ++ rodziców Martę i Ignacego Błaszczyk, Genowefę i Stanisława Knop, ++ rodzeństwo Krystynę Zofię, Józefa i Kazimierza, szwagrów Bogdana i Eugeniusza oraz bratanicę Ilonę.
2.Do Bożego Miłosierdzia za + Marię Golik, Msza św. of. od rodziny Kołodziejski, Czachor i Hajok.
3.Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Tersycjusza w intencji Ministrantów naszej parafii z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha św. i potrzebne łaski.

PIĄTEK 1.12.
7.00 Do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji Parafian.
8.00 Do Bożego Miłosierdzia za + Lidię Bartoszek, Msza św. of. od sąsiadów z ul. ks. P. Skargi, Kruczej i Świerkowej.
18.00 1.Do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji  dzieci wczesno komunijnych, ich rodziców i chrzestnych.
2.Do Bożej Opatrzności w intencji Oazy Młodzieżowej oraz kandydatów do bierzmowania z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha św. i potrzebne łaski.

SOBOTA 2.12.
7.00 Msza św. dziękczynno-błagalna w intencji Barbary.
8.00 Wynagradzająca za wszystkie grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, Msza św. of. od Koła Przyjaciół Radia Maryja.
16.00 Do Bożej Opatrzności w intencji Bartosza Buszka z okazji 30. rocznicy urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha św. i opiekę MB Różańcowej (Te Deum).
18.00 1.Do Bożego Miłosierdzia za ++ Bronisława Litawę, Józefa i Janinę Litawa, Małgorzatę i Teodora Głuszek, Henryka, Stanisława, Józefa i Mariana Głuszek.
2.Do Bożego Miłosierdzia za + Henryka Krawiec w 30. dzień po śmierci.

NIEDZIELA  3.12.
7.15 Do Bożego Miłosierdzia za + Andrzeja Małyska, Msza św. of. od Zespołu Charytatywnego.
8.30 Do Bożego Miłosierdzia za + Romana Biernat w 32. rocznicę śmierci.
9.45 Do Bożego Miłosierdzia za + Otylię Musioł w 13. rocznicę śmierci, ++ męża Stefana, syna Joachima i za ++ z rodziny.
11.00 1.Do Bożego Miłosierdzia za + Wandę Sabok w 2. rocznicę śmierci.
2.Do Bożej Opatrzności w intencji mieszkańców ulic Gałczyńskiego, Makuszyńskiego, Parandowskiego i Brzechwy.

12.15 1.Do Bożej Opatrzności w intencji Dominiki Swoboda z okazji urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha św. i opiekę MB Różańcowej.
2.Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo św. Aniołów Stróżów w intencji Maksymiliana Witek i Mikołaja Komor przyjmujących sakrament chrztu św., ich rodziców i chrzestnych.

16.30 Nieszpory Niedzielne.
17.00 Do Bożego Miłosierdzia za ++ rodziców Marię i Tadeusza Kuberek oraz za ++ dziadków z obu stron.
19.00 Do Bożego Miłosierdzia za + Henryka Piasek.

Ogłoszenia parafialne 25.11.- 3.12. 2023r.

 1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 26.11 Kolekta przeznaczona na potrzeby archidiecezji – na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę. Nieszpory Niedzielne o godz. 16.30.
 2. Poniedziałek  27.11 Zapraszamy po wieczornej Mszy św. na Katechezę dorosłych w domu parafialnym.
 3. Środa  29.11 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.
 4. Czwartek Święto św. Andrzeja, Apostoła 30.11 Msza św. szkolna o godz. 17.00.
 5. I Piątek Dzień Całodziennej Cichej Adoracji Najświętszego Sakramentu1.12Po Mszy św. o godz. 7.00 Nabożeństwo I piątkowe. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy św. o godz. 8.00 i potrwa do wieczornej Mszy św. Po Mszy św. wieczornej dalsza część Adoracji do godz. 21.00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Dzieci zapraszamy na spowiedź I piątkową od godz. 17.00. Zapraszamy młodzież na spotkanie oazowe – początek Mszą św. o godz. 18.00, następnie spotkanie w domu parafialnym. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy również młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym roku.
 6. I Sobota 2.12 O godz. 8.00 Msza św. do Niepokalanego Serca Maryi, po Mszy św. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Zbiórka Ministrantów w domu parafialnym o godz. 9.00. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie na godz. 11.00 w domu parafialnym. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania od godz. 17.00
 7. I Niedziela Adwentu 3.12 Kolekta przeznaczona na opłacenie faktur związanych z funkcjonowaniem parafii. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę. O godz. 11.00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ulic Gałczyńskiego, Makuszyńskiego, Parandowskiego i Brzechwy.

Ogłoszenia ogólne

 1. W poniedziałek 27 listopada o godz.9.00 w domu katechetycznym odbędzie się spotkanie Zespołu Charytatywnego.
 2. 29 listopada zapraszamy do Turzy Śląskiej na Noc Pokuty. Wyjazd o godz.17.00z przystanku na przeciw cmentarza parafialnego. Zapisy do wtorku 28 listopada w zakrystii lub w kancelarii.
 3. Od poniedziałku 4 grudnia zapraszamy na Msze św. roratnie: Poniedziałek, Wtorek, Środa, Piątek o godz. 7.00, Czwartki godz. 17.00. Zapraszamy do udziału wszystkie dzieci oraz wszystkich Szanownych Parafian !
 4. Od Soboty 2 grudnia rozpoczynamy Kolędę – wizytę duszpasterską w naszej parafii. Udamy się do wszystkich, którzy zapisali się do 19 listopada. Odwiedziny kolędowe rozpoczynamy w tygodniu o godz. 16.00, w soboty o godz. 14.00, a w niedzielę o godz. 15.00. Wszyscy pozostali parafialnie są zaproszeni na Mszy św. kolędowe w intencji poszczególnych ulic naszej parafii. Plan kolęd oraz plan Mszy św. jest zamieszczony w gablotach oraz opublikowany na stronie internetowej naszej parafii. Wszystkie ofiary kolędowe będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii oraz naszego kościoła. Składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ! W czasie trwania kolęd nie będzie Nieszporów Niedzielnych. Dziękujemy za wyrozumiałość!
 5. Nasza parafia jest po wiosennej Wizytacji kanonicznej ks. Biskupa Grzegorza Olszowskiego, biskupa pomocniczego Archidiecezji Katowickiej. Jednym z zaleceń wizytacyjnych jest dostosować godziny Mszy św. do niedzielnego rytmu życia. W związku z tym po konsultacji z Parafialną Radą Duszpasterską Msze św. niedzielne będą odprawiane według następującego porządku: 7.00., 9.00., 10.30., 12.00, oraz o godz. 19.00., O godz. 18.00 Nieszpory (Nabożeństwa: Majowe, Gorzkie Żale oraz Różaniec). Nowy układ godzin będzie obowiązywać od 1.01.2024. W tygodniu godziny Mszy św. nie ulegają zmianie.
 6. W sobotę 2 grudnia po wieczornej Mszy św. oraz 3 grudnia w niedzielę po wszystkich Mszach św. Rada Rodziców i uczniowie i nauczyciele SP 10 w Świętochłowicach im. Janusza Korczak zapraszają na kiermasz świąteczny. W ofercie: ozdoby adwentowe i świąteczne, ciasteczka wykonane w czasie zajęć terapeutycznych oraz upominki dla dzieci i dorosłych. Kiermasz odbędzie się w Bibliotece parafialnej.
 7. Od poniedziałku do soboty w zakrystii, w kancelarii w dniach i godzinach urzędowania,a w niedzielę po Mszach św. w wejściu głównym do kościoła można nabyć świece Caritas duże (20 zł) oraz małe (10 zł), opłatki – wolny datek, Kalendarze Parafialne na Rok 2024 w cenie 20 zł.
 8. W zakrystii i u ministrantów można nabyć kartki z intencjami i ogłoszeniami, do których dołączono kartki z planem kolęd i planem Mszy św. kolędowych. Zachęcamy do czytana prasy katolickiej Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.
 9. Jeżeli ktoś z parafian chce złożyć ofiarę na kościół, można dokonywać przelew na konto bankowe parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię. Konto Bankowe parafii Bank Pekao 65 1240 1369 1111 0000 2423 4070 Raz jeszcze składamy Serdeczne Bóg Zapłać i Dziękujemy za wsparcie i zrozumienie!
 10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask Bożych na nowy tydzień!