Z życia parafii

Przeglądasz intencje archiwalne. Intencje mszalne na aktualny tydzień znajdziesz po kliknięciu w link: Intencje mszalne.

INTENCJE MSZALNE 26.09.- 03.10.2021r.

PONIEDZIAŁEK Wspom.św. Wincentego a Paulo, prezb. 27.09
7.00 Do Miłosierdzia Bożego za + Franciszka Folmer, Msza św. of. od rodziny Czerwiński.
8.00 Do Miłosierdzia Bożego za + Stanisława Wilczek, Msza św. of. od sąsiadów z ul. Armii Krajowej.
18.00 1.Do Miłosierdzia Bożego za + męża Stanisława w 3 rocznicę śmierci.
2.Do Miłosierdzia Bożego za ++ braci Mariana i Ryszarda Panek oraz ++ z rodziny Panek i Wagner.

WTOREK Wspomnienie św. Wacława, męcz. 28.09
7.00 Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Jana i Jadwigę Kowolik, męża Herberta Knapik.
8.00 Do Opatrzności Bożej dziękczynna w intencji małżonków Małgorzaty i Bernarda z okazji 30 rocznicy ślubu oraz z okazji urodzin Bernarda z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Różańcowej (Te Deum).
18.00 1.Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Janinę i Kazimierza Stylski. 2.Do Miłosierdzia Bożego za + Alicję Pilchowską, Msza św. of. od Katechezy Dorosłych. Do Miłosierdzia Bożego za + Teresę Gensior w 30 dzień po śmierci.

ŚRODA Święto Św. Archaniołow Michała, Gabriela i Rafała 29.09
7.00 1.Do Miłosierdzia Bożego o radość życia wiecznego dla + syna Michała Glodny.
2.Do Miłosierdzia Bożego o radość życia wiecznego dla + Michała Foltyn w 5 rocznicę śmierci i na pamiątkę urodzin.

8.00 Do Miłosierdzia Bożego za + Janinę Guzik, Msza św. of. od chrześniaka Marka z rodziną.
18.00 Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Ryszarda i Amalię Bartnik, męża Henryka Wojtyczka, Gertrudę Synowiec i ++ z pokrewieństwa.

CZWARTEK Wspomnienie św. Hieronima, prezb. i dK30.09
7.00 Do Miłosierdzia Bożego o radość życia wiecznego dla + Emila Nowrot.
8.00 Do Miłosierdzia Bożego o radość życia wiecznego dla + Henryka Grabka we wspomnienie urodzin.
18.00 1.Do Miłosierdzia Bożego za + męża Piotra Hajok w 13 rocznicę śmierci.
2.Do Miłosierdzia Bożego za +Mariana Grabysa, msza św. of. od Edyty i Jacka Hyla z rodziną. Do Miłosierdzia Bożego za + Łucję Hupka w 30 dzień po śmierci.

PIĄTEK Wspom. św. Teresy od Dzieciatka Jezus, dz. i dK 1.10
7.00 Do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji Parafian.
8.00 Do Bożej Opatrzności w intencji Edwarda Schmidt z okazji 70 rocznicy urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Różańcowej (Te Deum).
18.00 1.Do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji  dzieci wczesnokomunijnych, ich rodziców i chrzestnych.
2.Do Opatrzności Bożej w intencji Oliwiera Ociepka z okazji 18 rocznicy urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę MB Różańcowej.

SOBOTA  Wspomn. świętych Aniołów Stróżów  2.10
7.00 Do Miłosierdzia Bożego za ++ Łucję Anończyk w 17 rocznicę śmierci, męża Linusa, syna Eugeniusza i ++ z rodziny.
8.00 Msza św. wynagradzająca za wszystkie grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, of. od Koła Przyjaciół Radia Maryja.
12.00 Do Opatrzności Bożej Msza św. dziękczynna w intencji małżonków Jana i Eugenii Wrzyciel z okazji 50 rocznicy ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Różańcowej (Te Deum).
13.00 Ślub. Magdalena Sowa i Michał Mróz.
14.00 Ślub. Magdalena Kaszubowska i Remigiusz Mazur.
18.00 1. Do Miłosierdzia Bożego za ++ córkę Justynę, zięcia Zdzisława Nowak w 2 rocznicę śmierci, rodziców Marię i Jana Marczyk, brata Janusza i dusze w czyśćcu cierpiące.
2.Do Miłosierdzia Bożego za + Bernarda Krzyścik, Msza św. of. od sąsiadów z ul. Młyńskiej i Jastrzębiej.

NIEDZIELA 3.10
7.15 Do Miłosierdzia Bożego za + syna Mariusza Bonczyk, ++ dziadków z obu stron o radość życia wiecznego dla nich.
8.30 Do Miłosierdzia Bożego za ++ rodziców Bertę i Józefa Kansy, braci Jana i Józefa oraz rodziców Stefanię i Michała Pałasz.
9.45 Do Bożej Opatrzności  Msza św. dziękczynna w intencji małżonków Łucji i Stanisława Kiermes z okazji 65 rocznicy ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę MB Różańcowej (Te Deum).
11.00 1.W intencji Parafian.
2. Do Bożej Opatrzności  Msza św. dziękczynna w intencji Marii Paja z okazji 65 rocznicy urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Różańcowej (Te Deum).
3.Dziękczynna w intencji Wandy Mańka w podziękowaniu za 23 lata opieki nad kapliczkami maryjnymi na terenie kościelnym.

16.00 Nieszpory.
17.00 Msza św. w intencji dzieci, wnuków, prawnuków z prośba o Boże błogosławieństwo, zdrowie, dary Ducha Świętego i opiekę MB Różańcowej.
19.00 Do Miłosierdzia Bożego o radość życia wiecznego dla ++ Józefy i Marcina Kawa.

Ogłoszenia parafialne 26.09.- 3.10. 2021 r.

 1. XXVI Niedziela 26.09 Liczenie wiernych. Światowy dzień Migranta i Uchodźcy. Kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii – na kolejne etapy remontu naszego domu katechetycznego. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę. Nieszpory Niedzielne o godz. 16.30
 2. Poniedziałek Wspomnienie św, Wincentego a’ Paulo 27.09
 3. Wtorek Święto Św. Wacława, męcz. 28.09
 4. Środa Świętych Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała 29.09 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 5. Czwartek Wspomnienie św. Hieronima, prezb. i dK 30.09
 6. I Piątek Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. I dK.1.10 Dzień całodziennej Cichej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7.00 Nabożeństwo I piątkowe. Adoracja rozpocznie się po Mszy św. o godz.8.00 - będzie trwała do Nabożeństwa Różańcowego, które się rozpocznie o godz. 17.15. Serdecznie prosimy, aby podczas całodziennej Adoracji Najświętszy Sakrament nie zostawał sam!!! Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. Msza Święta młodzieżowa o godzinie 19.00. Okazja do spowiedzi od godziny 18.30. Po Mszy młodzieżowej będzie przygotowanie kościoła do odpustu parafialnego, dlatego nie będzie dalszej Adoracji.
 7. I Sobota Wspomnienie św. Aniołów Stróżów 2.10 O godz. 8.00 Msza św. do Niepokalanego Serca Maryi, po Mszy św. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Odwiedziny chorych i starszych parafian od godziny 8.30. – prosimy ich zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Od godziny 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania. W ramach duchowego przygotowania do naszego odpustu parafialnego zapraszamy w najbliższą sobotę, 2 października, na Wieczór Miłosierdzia. W ramach tego wieczoru będzie katecheza o spowiedzi, rachunek sumienia i modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, a następnie Adoracja w ciszy. Wieczór Miłosierdzia rozpocznie się o 19.00 do 22.00. W tym czasie będzie również okazja do spowiedzi.
 8. ODPUST PARAFIALNY  3.10 Odpust Parafialny. Kazania odpustowe wygłosi ks. Grzegorz Kotyczka – emerytowany Proboszcz parafii Ducha Św. w Chorzowie. Pamiętajmy w modlitwie i prośmy o światło Ducha Świętego dla naszego kaznodziei. Kolekta Świąteczna –Składamy serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę. Nieszpory odpustowe o godz. 16.00. W Niedzielę odpustową nie będzie Mszy św. o godz. 12.15. Serdecznie zapraszamy na Sumę odpustową na godz. 11.00
Ogłoszenia ogólne
 1. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w tygodniu o godz. 17.15, a w niedziele o godz. 16.00. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii, bo w swej prostocie formy umożliwia przeżycie największych tajemnic chrześcijaństwa.
 2. Wspólnota Dzieci Maryi zaprasza dzieci od klasy 1 Szkoły Podstawowej na spotkania, które odbywają się w kościele w każdą sobotę o godzinie 10.00.
 3. Wszystkich, także dorosłych, którzy chcieliby przyjąć bierzmowanie w 2022 roku zapraszamy w najbliższy piątek 1 października, na godzinę 19:00 na Mszę Świętą młodzieżową i spotkanie organizacyjne.
 4. Dział Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej zaprasza wszystkie osoby chętne do pełnienia roli rodzica zastępczego. Szczegóły w gablotce.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego. Cena egzemplarza 6 zł.
 6. W Zakrystii albo u ministrantów można nabyć gazetkę z intencjami i ogłoszeniami.
 7. Serdecznie dziękujemy Parafianom za pomoc w przygotowaniu i w przeprowadzaniu prac remontowych w naszym domu parafialnym. Od soboty rozpoczęło się tynkowanie salek, montowane są sufity podwieszane, skuwane są stare posadzki. Prace są kontynuowane. Jeżeli ktoś z parafian byłby chętny do pomocy Serdecznie dziękujemy. Raz jeszcze Serdeczne BÓG Zapłać za każdą ofiarę na remont naszego domu katechetycznego!
 8. W naszym kościele od niedzieli 20 czerwca podczas jednej Mszy św. może być 75% zajętych miejsc, nie licząc osób zaszczepionych. Nadal prosimy o przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa! Nasz kościół jest regularne dezynfekowany i czyszczony! Wokół kościoła są rozstawione ławki, dla osób, które chcą większego dystansu. Z dniem 20 czerwca zostały odwołane wszystkie dyspensy od uczestnictwa wiernych w niedzielnych Mszach świętych.
 9. Jeżeli ktoś z parafian chce złożyć ofiarę na kościół, można dokonywać przelew na konto bankowe parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię. Konto Bankowe parafii Bank Pekao 65 1240 1369 1111 0000 2423 4070 Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz kościoła i parafii w formie tradycyjnej a także na konto bankowe! BÓG ZAPŁAĆ!!!
 10. Wszystkim Szanownym Parafianom życzymy obfitości Łask Pana Jezusa. Wasi Duszpasterze!