<h1>Parafia p.w. Matki Bożej Różańcowej - Halemba</h1>

h1_dziecimaryi
Wspólnota Dzieci Maryi obchodzi swoją uroczystość 8 XII. Tego dnia wspólnie odnawiamy Akt Oddania się Matce Bożej i następuje zmiana medalików oraz do grona naszej wspólnoty przyjmowane są nowe dziewczynki.

dzieci_maryi_3_minSpotykamy się w każdą sobotę o godz. 1400. Aktualna moderatorka - Agnieszka Łopatkiewicz wraz z animatorkami: Martą Radzką, Ludwiką Kandziora, Anną Latak, Klaudią Bieras, Kasią Sobota, Beatą Kozłowską i Klaudią Latak starają się, aby niczego nie zabrakło na naszych spotkaniach. Każde spotkanie rozpoczynamy wspólną modlitwą, a następnie odbywają się spotkania formacyjne w trzech grupach wiekowych prowadzone przez animatorki. Po spotkaniach formacyjnych, na których animatorki starają się przybliżać dzieciom życie Jezusa i Maryi, odbywają się spotkania ogólne, gdzie omawiamy bieżące sprawy, dużo śpiewamy, uczymy się nowych pieśni, często wspólnie się bawimy, czy organizujemy konkursy. Dla urozmaicenia spotkań oglądamy filmy lub bajki. Jeśli pogoda sprzyja nasze sobotnie spotkania spędzamy na wspólnych spacerach lub zabawach na świeżym powietrzu.

dzieci_maryi_2_minW ciągu roku odbywają się różne spotkania okazjonalne, takie jak: zabawy andrzejkowe czy karnawałowe. Naszą tradycją i wspólną radością są Bożonarodzeniowe i Wielkanocne spotkania przy wspólnym stole oraz coroczne jasełka Bożonarodzeniowe, wystawiane przez naszą wspólnotę w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia.

W ciągu roku spędzamy także mile czas na wspólnych wyjazdach w góry, na lodowisko czy w miejsca kultu. W każdą niedzielę i czwartek wspólnie uczestniczymy w Eucharystii, chwaląc Boga i Maryję wspólnym śpiewem. W maju uczęszczamy na nabożeństwa majowe, w październiku jesteśmy obecne na nabożeństwach różańcowych, zaś w Adwencie swą obecnością, śpiewem i zaangażowaniem uświetniamy Msze Święte roratnie.

dzieci_maryi_1_minZawsze chętnie angażujemy się w różnego rodzaju inicjatywy parafialne jak: występy na corocznych festynach parafialnych, kolędowaniu młodych, dniu chorych, czy prowadzenie śpiewu w czasie rekolekcji wielkopostnych.

Wszystkie nasze zadania i obowiązki staramy się wypełniać godnie, sumiennie i rzetelnie, ale zawsze z uśmiechem, radością i pogodą ducha na chwałę Boga i Naszej Matki Maryi.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na nasze spotkania, aby bliżej poznać Maryję i przeżyć miłe sobotnie popołudnie!

 

 

 

losowe zdjęcie

Święty Jan Paweł II


Zasady dotyczące cookies: Ta witryna podobnie jak większość stron internetowych wykorzystuje pliki cookies. Nie zawierają one żadnych danych osobowych - dowiedz się więcej »