<h1>Parafia p.w. Matki Bożej Różańcowej - Halemba</h1>

zaproszenie do choru

Chór Ave

 

Chór AveChór "Ave"  został założony w maju 1997 roku przy parafii Matki Boskiej Różańcowej w Rudzie Śląskiej - Halembie, a rok później zrzeszony w Polskim Związku Chórów i Orkiestr. Poprzez wspólną pracę zespół szybko zgromadził na swym koncie bogaty repertuar o zróżnicowanym stopniu trudności. Podczas tak krótkiej działalności w zbiorze nut znalazło się ponad 160 utworów kompozytorów polskich i zagranicznych. O pełnym poświęceniu ludzi różnych zawodów, których połączyło zamiłowanie do śpiewu, świadczą liczne występy w rodzimej parafii, jak również poza granicami miasta i kraju.

Wyjazd na koncert do Austrii i Słowacji dostarczył chórowi wielu miłych i niezapomnianych wrażeń, gdyż nagrodzony owacjami na stojąco kilkakrotnie bisował.
Najmilszym akcentem w dorobku "Ave" było wykonanie nieszporów dla Ojca Świętego Jana Pawła II podczas Jego pielgrzymki do Polski w 1999 roku. To wielkie wyróżnienie przyniosło wszystkim wiele radości, a możliwość św. Cecylia - patronka chóru reprezentowania diecezji katowickiej uhonorowała dotychczasową pracę.

Obecnie 46 osobowa grupa bardzo chętnie udziela się charytatywnie, zaprasza na swoje koncerty osoby starsze wiekiem, chore i niepełnosprawne. Organizuje występy integracyjne z chórami zagranicznymi oraz scholami dziecięcymi. W miarę możliwości prezentuje swój dorobek również na przeglądach i konkursach. Do tradycji należą koncerty w okresie Bożego Narodzenia i w dniu święta patronalnego. Zespół zawsze jest ciepło przyjmowany przez słuchaczy, co zachęca wszystkich do dalszej efektywnej pracy. Dobra atmosfera i wspólne muzykowanie pielęgnowane są nie tylko podczas prób, ale również przy okazji spotkań towarzyskich.

Chór AvePrzez ostatnie lata chórzyści spotkali się z dużą życzliwością i zainteresowaniem ze strony parafian, miłośników śpiewu chóralnego oraz osób świeckich, dlatego nieustannie starają się rozwijać artystycznie i sięgają po coraz ambitniejsze utwory.
Swoją pieśnią uczcili niejedną uroczystość i poruszyli wiele serc słuchaczy, odbierając tym samym w dowód wdzięczności liczne gratulacje. Dziś, mimo trudności i wyrzeczeń chór nadal istnieje, ciągle udoskonalając swoją wiedzę muzyczną i sumiennie realizując rozpoczęte kilka lat temu dzieło.

oprac. Justyna Czaja


Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Strona www: http://www.chorave.sileman.net.pl/

Chór Ave

 

losowe zdjęcie

Święty Jan Paweł II


Zasady dotyczące cookies: Ta witryna podobnie jak większość stron internetowych wykorzystuje pliki cookies. Nie zawierają one żadnych danych osobowych - dowiedz się więcej »